Kellaajaline piirang saab aastavahetuseks erisuse

Riigihalduse minister Jaak Aabi sõnul otsustas valitsus neljapäeval ajutiselt kaotada kell 23-ni kehtiva piirangu siseruumides ürituste korraldamisele.

Erand kehtib 31. detsembri õhtust kuni 2. jaanuari hommikul kella kuueni.

Aabi sõnul on koroonaviiruse nakatumised praegu platool. Teadusnõukoda ja terviseamet on seetõttu soovitanud praegu piiranguid mitte oluliselt leevendada.

"Omikroni-tüvi on Eestisse jõudnud ja levib jõudsalt. Seetõttu ei saa valitsus kella 23 sulgemisaja piirangut püsivalt maha võtta," ütles peaminister Kaja Kallas.

"Erand ei tähenda, et viirus nendel kahel õhtul jätkuvalt ei leviks. Seega panen kõigile, kes otsustavad aastavahetuse veeta avalikes paikades, südamele käituda eriti vastutustundlikult iseenda ja kõigi teiste kaitseks. Väga oluline on esimesel võimalusel ära teha ka tõhustusdoos, mis uuringute andmetel annab oluliselt tugevama kaitse omikrontüve vastu," täiendas ta.

2. jaanuari õhtust tuleb avalikes siseruumides taas kinni pidada ajavahemikus 23-6 kestvast liikumispiirangust.

Leevendus puudutab eelkõige kultuuri-, meelelahutus- ja toitlustusasutusi ning teisi siseruumides avalike ürituste korraldajaid. Avalikus siseruumis korraldatud tegevustele pääsemiseks tuleb esitada vaktsineerimistõend.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: