Trump kutsus üles tõstma tollitariife Hiina kaupadele

USA endine president Donald Trump
USA endine president Donald Trump Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/OCTAVIO JONES

USA endine president Donald Trump ütles pühapäeval, et USA peaks märkimisväärselt tõstma tollitariife Hiinas toodetud kaupadele. Trumpi sõnul peab USA vähendama sõltuvust Hiina impordist.

Pühapäeval lõppes Trumpi neli päeva kestnud tuur, kus ta esines suurtele rahvahulkadele. Trump kritiseeris peamiselt Hiinat ja keskkonnakaitsjaid, vahendas The Times.

"Meie suurim probleem pole globaalne soojenemine, see on hoopis tuumasoojenemine. Maailmas on palju riike, kes üritavad tuumarelvi hankida. Suurim oht pole kliimamuutused, vaid relvade jõud. See hõlmab ka bioloogilisi relvi, vaadake mis Wuhani laborist välja tuli, Hiina peab selle eest maksma," ütles Trump. 

"Hiina pole praegu piisavalt rikas, et maksta maailmale seda võlga, räägime vähemalt 60 triljonist dollarist. Nad teavad, et me peame midagi tegema, näiteks tõstma oluliselt tariife, sest me peame sõltuvust Hiinast vähendama," lisas Trump. 

Trump kommenteeris lühidalt ka oma NATO poliitikat. Tema  sõnul kasutas ta "ärikeelt", et öelda NATO liidritele, et nad suurendaksid oma kaitsekulutusi. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: