Enefit Green ehitab 83 miljonit eurot maksva tuulepargi Soome

Eesti taastuvenergia tootja Enefit Green ehitab Soomes Tolpanvaarasse 72 megavatise võimsusega ja 13 tuulikuga tuulepargi. Investeeringu kogumaht ulatub 82,9 miljoni euroni.

2023. aasta lõpuks valmiv tuulepark on ettevõtte esimene investeering Soomes. Pargi prognoositav aastane toodang ületab 250 gigavatt-tundi. Võrdlusena katab see hinnanguliselt 76 000 Eesti kodumajapidamise aastase elektrivajaduse. 

Enefit Greeni juhatuse esimehe Aavo Kärmase sõnul on Soome tuulepargi rajamine osa ettevõtte kasvuplaanist.

"Oleme lubanud realiseerida taastuvenergia arendusprojekte Soomest Poolani. Tolpanvaara tuulepargi investeerimisotsus on järjekordne samm rohelise elektri tootmise suurendamisel. Uue tuulepargi toodang annab süsinikuvaba elektrit lähiriikide tarbijate jaoks ja aitab sellega stabiliseerida ka siinset elektri hinda," kommenteeris Kärmas pressiteate vahendusel.

Kärmas lisas, et Tolpanvaara tuulepargi esimese seitsme aasta toodangust 60-protsenti on kaetud pikaajalise elektrimüügi lepinguga.

"Pikaajalistest lepingutest on huvitatud Eesti Energia ärikliendid, kes soovivad tegutseda keskkonnasäästlikult ning samas fikseerida elektriostu tingimused pikaks ajaks," rääkis Kärmas. 

Tuulepargi rajamiseks allkirjastatakse lähiajal leping hanke võitnud ehitusettevõttega. Tuulikud toodab pikaaegse ja üleilmse valdkonna kogemusega tootja Nordex. Mõlema lepingupartneri leidmiseks korraldas Enefit Green hanked.

Ehitustegevus Tolpanvaara tuulepargis algab 2022. aasta esimeses kvartalis ja plaanide kohaselt alustavad tuulikud elektri tootmist hiljemalt 2023. aasta lõpus.

Enefit Green omandas Tolpanvaara tuulepargi arenduse 2020. aastal projekti seniselt omanikult Soome riigimetsa haldajalt Metsähallitus.

Lisaks Tolpanvaarale on Enefit Green tänavu teinud investeerimisotsused veel kahe tuulepargi osas, mis rajatakse Leetu ja mille võimsus on kokku 118 megavatti.

2021. aastal otsustas Enefit Green investeerida tuuleparkidesse kokku ligi 228 miljonit eurot. Nende tuuleparkide valmimisel on ettevõtte  tootmisvõimsus kokku 727 megavatti. 

Tolpanvaara joonis. Autor/allikas: Enefit Green

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: