Seeder: koalitsioon nii käriseb kui ka säriseb

{{1642158360000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Erakonna Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles, et praegune koalitsioon ei ole töövõimeline ning seetõttu peaks riigikogu leidma võimalused uue valitsuse moodustamiseks.

"Praegune koalitsioon nii käriseb kui ka säriseb. Ja täna toimivat valitsust Eestis ei ole," ütles Seeder ERR-ile.

"See valitsus ei ole töövõimeline, see valitsus ei ole koostöövõimeline, see valitsus ei ole otsustusvõimeline," lisas ta.

Seeder märkis, et koalitsioonipartnerid tegelevad avalikult teineteise ettepanekute tasalülitamisega ja propagandistliku näitlemisega.

"See, et vastutustundlikult Eestit juhtida, et langetada otsuseid, mis on kriisi praegu vajalikud ja kus me ei pea mõtlema sellele kui populaarne üks või teine otsus on, vaid kuidas kriisist võimalikult kiiresti väljuda, siis see valitsus selleks võimeline ilmselgelt ei ole," lausus Seeder.

"Seepärast leiame meie, et see valitsus on ammendunud ja me peaksime hakkama riigikogus otsima võimalusi uue, teovõimelise valitsuse moodustamiseks," ütles Seeder.

Seeder märkis, et mingisuguseid läbirääkimisi uue koalitsiooni moodustamiseks praegu ei käi.

Ka Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Indrek Saare sõnul on valitsus ebaõnnestunud. Tema sõnul on esimene võimalus umbusalduse üleandmiseks esmaspäeval.

"Kui riigikogu esimees eile näiteks teatas, et nüüd on küll kriis sellises faasis, kus mitte päevades pole küsimus, vaid tundides, kus tuleb leida lahendused, ja siis järgmisena me kuuleme, et tegelikult valitsus arutab seda järgmisel nädalal edasi, siis on väga raske sellist valitsust ja sellise valitsuse koostöövõimet tõsiselt võtta," rääkis Saar.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: