Valmis raport Boris Johnsoni pidudest

Suurbritannia peaminister Boris Johnson sai kätte riigi lukusoleku ajal peaministribüroos pidude korraldamist uurinud Sue Gray raporti, milles tõdeti, et juhtimises olid tõsised vead.

Peaminister Boris Johnson vabandas peaministribüroos toimunud pidude pärast ning lubas asja korda ajada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Parlamendis jättis peaminister korduvalt vastamata, kas ta kavatseb raporti täielikult avalikustada, öeldes vaid, et kõigepealt tuleb ära oodata politsei uurimine.

Nii opositsioon kui ka osa valitsevast konservatiivide erakonnast on peaministri käitumisega rahulolematud ning viidanud, et niimoodi tehes tuleks valitsusjuhi kohalt taanduda.

Endise peaministri Theresa May sõnul näitab Gray raport, et peaminister ei järginud reegleid, mida oli kehtestanud avalikkusele. "Seega, kas mu auväärne
sõber ei lugenud reegleid, ei saanud aru nende tähendusest koos teistega tema kaaskonnast või arvasid nad, et need ei kehti peaministrile? Kuidas siis oli?" küsis May.

Suurbritannia parlamendi spiiker Lindsay Hole lisas, et tegemist on väga tähtsa küsimusega. "Tahan kuulda vastust. Inimeste nimel, peaminister," ütles ta.

"Ei, seda Gray raport ei öelnud. Seda Gray raport ei öelnud. Panen ette, et ta ootab uurimise järelduse ära," vastas Johnson.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: