X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Nädalaga lisandus 1450 gripijuhtu

Perearstikeskus
Perearstikeskus Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Möödunud nädalal pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 8350 inimest, mis oli 31 protsenti enam kui nädal varem. Laboratoorselt kinnitati 1450 gripijuhtu, mis tähendab nädalatagusega võrreldes 13-protsendist kasvu.

Kõige enam pöördumisi oli Pärnumaal, Tartumaal, Läänemaal, Raplamaal ja Narvas. 29 protsenti haigestunutest olid lapsed, teatas terviseamet.

Laboratoorselt kinnitati möödunud nädalal 1450 gripijuhtu, gripiviirusega seotud haigestumiste arv kasvas 13 protsenti ning selle levik on laialdane. Kõige rohkem haigestuvad koolilapsed vanuses 10-15 aastat, moodustades 45 protsenti kõikidest haigestunutest.

Kasvama hakkas haigestunute arv tööealiste seas, moodustades 44 protsenti (juurdekasv oli 28 protsenti). Väikelapsed (0–4-aastat) ja vanemaealised patsiendid moodustavad ca 5 protsenti haigestunutest.

Gripi puhul kehtib COVID-19-le sarnane leviku dünaamika: esmalt haigestuvad koolilapsed, seejärel väikelapsed ja täiskasvanud ning kahe, kolme nädala järel vanemaealised, kes vajavad ka kõige sagedamini haiglaravi.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse esialgsetel andmetel vajas eelmisel nädalal haiglaravi 12 gripiviirusega patsienti. Hooaja algusest on  hospitaliseeritud gripi tõttu 83 patsienti.

Käesoleva hooaja jooksul on gripist tingitud tüsistuste tõttu surnud kolm inimest, vanuses üle 70-aasta ning tõsiste kaasuvate haigustega. Keegi ei olnud gripi vastu vaktsineeritud.

Kokku on hooaja algusest laboratoorselt kinnitatud  3218 gripijuhtumit.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: