Liikluses hukkunute arv vähenes mullu nelja võrra

Liiklusõnnetus Tallinna kesklinnas.
Liiklusõnnetus Tallinna kesklinnas.

Eesti liikluses hukkunuid oli mullu 2020. aastast nelja võrra vähem, kuid liiklusõnnetuste arv suurenes peamiselt kergliikuriõnnetuste lisandumise tõttu 158 võrra.

2021. aastal toimus 1564 inimkannatanuga liiklusõnnetust, milles sai vigastada 1763 ja hukkus 55 inimest, teatas transpordiamet. Vigastatute arv suurenes 147 võrra.

"Hukkunutega liiklusõnnetused ei vähene liiklusohutusprogrammis planeeritud tempos. Kõige suuremad käärid on mootorsõidukijuhtide osas. Hukkunud mootorsõidukijuhte oli 29, ehkki liiklusohutuse programmi järgi peaks see arv jääma kindlasti alla 22," ütles transpordiameti liikuvuse kavandamise osakonna juhataja Erik Ernits.

Liikluses hukkunuid oli mullu küll 2020. aastast nelja võrra vähem, kuid viie aasta vaates pole Ernitsa sõnul siiski suuremat muutust toimunud.

Vähenesid ka 2020. aastat iseloomustanud koroonapandeemia mõjud ja liiklussagedus riigiteedel suurenes mullu märgatavalt.

Oma osa vigastatutega liiklusõnnetuste arvu kasvu andis ka kergliikuriõnnetuste lisandumine.

Raskete liiklusõnnetusteni viivad peamised probleemid on jätkuvalt joobes juhtimine, liigne kiirus, kõrvalised tegevused roolis ja turvavarustuse kasutamata jätmine.

Veesõidukitega seoses registreeriti möödunud aastal viis õnnetust, millest merel juhtunud õnnetustes hukkus kolm ning laevatatavatel sisevetel üks inimene. Kahe vigastatuga lõppenud õnnetuse juures oli kaasaaitavaks faktoriks alkohol, samuti ühe hukkunuga lõppenud paadiõnnetusel.

2021. aastal registreeriti 326 487 kiiruseületamist, neist 218 001 rikkumist fikseerisid mobiilsed kiiruskaamerad. Seda on kolmandiku võrra rohkem kui möödunud aastal.

"See on märkimisväärne kasv, mis peamiselt tulnud mobiilsete kiiruskaamerate tööaja mitmekordistumisest," rääkis PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo.

Kontrollitute hulgas oli vähem joobes juhte kui varasemalt. "Eelmisel aastal tegi politsei 765 700 joobekontrolli, mille käigus tuvastati 6010 joobes juhti. Kuigi number on jätkuvalt väga suur, on joobes juhtide osakaal kõikidest kontrollitutest pikas vaates langustrendis," tõdes Loigo.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: