Johnson: sanktsioonid on valmis, kui Venemaa peaks ründama

Boris Johnson Tapa sõjaväelinnakus.
Boris Johnson Tapa sõjaväelinnakus. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Suurbritannia peaministri Boris Johnsoni sõnul on sanktsioonide kõrval ettevalmistamisel ka teised meetmed, kui Venemaa ründab Ukrainat.

London kaalub hävitajate ja sõjalaevade saatmist Kagu-Euroopa kaitsmiseks, kirjutab Johnson ajalehes The Times avaldatud artiklis. RAF Taifuunid saadetaks Rumeeniasse ja Bulgaariasse ning sõjalaevad Mustale merele. 

"Valitsus küsib parlamendilt uusi volitusi kehtestada sanktsioone vene üksikisikute ja ettevõtete vastu, sealhulgas iga kompanii, mis on seotud Vene riigiga või mis tegutseb strateegiliselt olulises vallas Kremli jaoks," ütles Briti peaminister.

Johnson lisas, et Moskvasse sõidavad peagi nii välisminister Liz Truss kui ka kaitseminister Ben Wallace. Truss külastab Venemaa pealinna neljapäeval, Wallace reedel.

Suurbritannia kavatseb tugevdada ka brittide juhitud NATO lahinggruppi Eestis, kinnitas peaminister.

Johnson tervitas ka Saksamaa avaldust hoida Nord Stream 2 teema laual, kui peaks toimuma sissetung Ukrainasse.

USA president Joe Biden ütles esmaspäeval pärast kohtumist Saksamaa liidukantsleri Olaf Scholziga, et gaasitoru peatatakse, kui Venemaa ründab Ukrainat.

Scholz ütles, et Saksamaal on samasugune suhtumine Ukrainasse, Venemaasse ja sanktsioonidesse, kuid ta ei kinnitanud otsesõnu kavatsusi Nord Stream 2 suhtes.

Toimetaja: Tarmo Maiberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: