X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Esmaspäevast kaob väliüritustel koroonapassi kohustus

Koroonapass
Koroonapass Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Valitsus võttis neljapäeval vastu korralduse, millega kaotatakse alates 14. veebruarist Covidi-tõendi nõue kõigile õues toimuvatele üritustele ja tegevustele.

Korraldus puudutab kõiki õues asuvaid kohti ja tegevusi, kus siiani koroonatõendi nõue oli: spordi- ja kultuuriüritused, spordirajatised (uisuväljakud, suusamäed), meelelahutus, toitlustus, näitused.

Uus kord ei laiene ajutistele siseruumidele, nagu ürituse pidamiseks püstitatav telk, kus kehtib endiselt Covidi-tõendi nõue. Endiselt jääb ürituste ja tegevuste korraldajale alles ka võimalus kehtestada nakkuse kontrolli all hoidmiseks valitsuse korralduse nõuetest rangemad reeglid.

Õues toimuvatel üritustel tuleb viiruse leviku riski silmas pidades siiski vältida inimeste tihedat kogunemist, arvestada lubatud osalejate või pealtvaatajate arvuga ja neid vajadusel hajutada, et koos viibitaks võimalikult lühikest aega, näiteks võistluste stardialad, ürituste sissepääsud, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo. Ka õues toimuvatel üritustel on soovitatav kanda maski, kui tegevus seda võimaldab.

Väliüritustel ei ole seni olnud kellaajapiiranguid ning uue korraldusega neid ka ei kehtestata.

Covidi-tõendi kaotamise nõuet väliüritustel toetasid nii terviseamet kui ka valitsust nõustav teadusnõukoda.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: