Kaalep võttis 590 muudatusettepanekut krüptoturu eelnõule tagasi

Krüptorahaettevõtete eelnõule ligi 600 muudatusettepanekut teinud EKRE fraktsiooni liige Ruuben Kaalep võttis enamiku neist tagasi, loobudes seega venitamistaktikast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Virtuaalvääringute turgu reguleeriv eelnõu on kolmapäeval riigikogus teisel lugemisel. Rahanduskomisjoni juht Andrei Korobeinik (KE) ei välistanud pärast sadade muudatusettepanekute saamist, et eelnõu hääletus seotakse usaldushääletusega rahandusministrile.

Kaalep taganes aga teisipäeval 590 ettepanekust, jättes neli jõusse. Kaalepi sõnul loobus ta ettepanekutest, kuna komisjonis jõuti kokkuleppele loobuda järelevalvetasudest.

"Ähvardati usaldushääletusega, mis oleks tähendanud seda, et ka kokkulepped, mille me komisjonis saavutasime, ei oleks enam pidanud. Selle tõttu ma loobusin suuremast osast nendest muudatusettepanekutest, mille eesmärk oli protsessi venitada," ütles Kaalep.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: