USA väitel valmib Venemaal nimekiri hukatavatest ukrainlastest

Rahvakogunemine Odessas, mälestamaks Maidani revolutsiooni
Rahvakogunemine Odessas, mälestamaks Maidani revolutsiooni Autor/allikas: SCANPIX/AP Photo/Emilio Morenatti

USA hoiatas ÜRO-d, et neile teadaolevalt on Venemaal koostatud nimekirjad ukrainlastest, keda sissetungi korral tappa või vangilaagritesse saata.

USA on sügavalt mures ning hoiatab võimaliku humanitaarkatastroofi eest, seisab kirjas, mis saadeti ÜRO inimõiguste ülemkomissarile Michelle Bachelet'le ning mida on näinud ka uudisteagentuur AFP.

Ühendriikidel on kirja järgi usaldusväärne info, mis viitab sellele, et Vene väed koostavad nimekirju ukrainlastest, kes tuleks sõjalise okupatsiooni järel tappa või laagritesse saata.

"Meil on ka usaldusväärne informatsioon, et Vene väed kasutavad tõenäoliselt surmavaid meetmeid rahumeelsete meeleavalduste laialiajamiseks või muul moel tsiviilelanike rahumeelsele vastupanule reageerimiseks," seisab kirjas.

Teatele on alla kirjutanud USA suursaadik ÜRO juures Bathsheba Nell Crocker. Selles hoiatatakse, et Venemaa sissetung Ukrainasse võib kaasa tuua inimrööve ja piinamist ning teiste seas võidakse rünnata poliitilisi dissidente ning usu- ja rahvusvähemusi.

Moskva järjekindlalt eitab kavatsust oma naabrit rünnata, kuigi on koondanud Ukraina piiride taha ligi 190 000 sõjaväelast. Venemaa nõuab, et Ukraina ei liituks iialgi NATO-ga ja allianss eemaldaks kõik oma väed Ida-Euroopast.

Toimetaja: Kadri Põlendik

Allikas: AFP-France 24

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: