Ukrainlanna Kiievi lähistelt ERR-ile: valmistume Venemaa öiseks rünnakuks

"Aktuaalne kaamera" võttis neljapäeva õhtul ühendust Julia Ševtšenkoga, kes on Kiievi lähistel Borispolis. Naine kirjeldas esimese sõjapäeva muljeid oma maja keldrist, kus ta end õhurünnakute eest varjab.

Koos laste ja naabritega keldrisse varjunud naine rääkis, et lennukid lendavad üle ning olukord on väga õudne.  

"Mõned lihtsalt tungivad sisse ja võtavad nahaalselt territooriumi ära. Väga õudne. Hommikul kell 5 ärkasime laskude peale. Tuhmid lasud," kirjeldas Ševtšenko sõja algust.

"Räägitakse, et öösel venelased ründavad. Valmistume selleks. Me ei anna oma maad lihtsalt niisama käest," kinnitas naine.

Juuresoleva video autor on Julia Ševtšenko.

ERR Poola-Ukraina piiril: inimesed püüavad lahkuda

ERR-i ajakirjanik Epp Ehand jõudis koos operaatori Tarmo Aarmaga neljapäeva õhtuks Poola-Ukraina piirile, kus Ukraina poolel ulatus riigist lahkuda soovivate inimeste autoderivi kuni 30 kilomeetrini.

Ukraina-Poola piir on üks väheseid kohti, mille piiripunktide kaudu inimesed Ukrainast sõja eest pageda saavad.

Olukord piiril paistis petlikult rahulik, kuna autosid lasti Poola piiratud hulgal. Poola piirivalve ütles Ehandile, et teisel pool piiri on vähemalt 30 kilomeetrit autoderivi. Kui üle piiri lubamist jätkatakse samas tempos, võtab inimestel pääsemine aega päevi.

Poola poolel olid omakorda inimesed oma Ukrainast saabuvaid lähedasi ootamas.  

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: