Ukraina palub peatada Venemaa ligipääsu Apple'i teenustele

Ukraina asepeaminister ja digisiirde minister Mõhhailo Fedorov saatis reedel Apple'i tegevjuhile Tim Cookile kirja, milles palub peatada Venemaa kodanike ligipääs Apple'i rakendustepoele ja toodetele.

Fedorov avaldas saadetud kirja sotsiaalmeedias.

Minister palub Cookil toetada USA valitsuse kehtestatud sanktsioone Venemaale.

"Kogu maailm tõrjub agressorit sanktsioonide kehtestamisega – vaenlane peab kandma märkimisväärseid kaotusi. Kuid me vajame teie abi – 2022. aastal on kaasaegne tehnoloogia ehk parim vastus tankidele, mitmetele raketiheitjatele ja rakettidele," seisab kirjas.

"Ma pöördun teie poole – ja olen kindel, et te mitte ainult ei kuule, vaid teete kõik võimaliku, et kaitsta Ukrainat, Euroopat ja kogu demokraatlikku maailma verise autoritaarse agressiooni eest – et, lõpetada Apple'i teenuste ja toodete pakkumine Venemaa Föderatsioonile, sealhulgas blokeerida juurdepääs App Store'ile," lisab minister.

Fedorovi hinnangul "motiveeriks Apple'ile ligipääsu peatamine Vene noori ja aktiivset elanikkonda sõjalist agressiooni peatama".

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: