Balti riigid sulgevad oma õhuruumi Vene lennukitele

{{1645869480000 | amCalendar}}
Aerofloti lennuk Tallinna lennuväljal
Aerofloti lennuk Tallinna lennuväljal Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Balti riigid sulgevad oma õhuruumi Vene lennuettevõtete lennukitele, teatas Leedu transpordiminister pärast Eesti ja Läti otsust oma õhuruumi kinnipanekust Vene lennukitele. Eesti valitsuse teatel tegeletakse otsuse juriidilise vormistamisega.

"Eesti liitub Poola initsiatiiviga ning keelab kõigil Venemaa lennuettevõtetel meie õhuruumi kasutamise," teatas majandus- ja taristuminister Taavi Aas laupäeval ERR-ile pressiesindaja vahendusel.

"Koostame vastavasisulise otsuse ettepaneku, mille järel on plaan sulgeda Eesti õhuruum Venemaa lennuettevõtetele. Kutsun üles meie Balti kolleege tegema sama, et lõigata Venemaa ära Euroopa lennuruumist," lisas Aas oma kommentaaris.

Hiljem vahendas uudisteagentuur Reuters Leedu transpordiministri teadet, et Eesti, Läti ja Leedu transpordiministrid leppisid ühiselt kokku õhuruumi sulgemises Vene tsiviillennukitele.

Peaminister Kaja Kallas kirjutas laupäeval sotsiaalmeedias, et Lääs peab Ukraina demokraatiat ja vabadust brutaalselt rünnanud Venemaa isoleerima nii majanduslikult kui poliitiliselt. 

"Järjekordne põhimõtteline otsus sel teel - Eesti keelab Venemaa lennuettevõtjatel oma õhuruumi sisenemise. Poola ja Tšehhi on seda juba teinud, kutsume üles kõiki Euroopa Liidu riike sama tegema. Paariariigi lennukitel pole kohta demokraatlike riikide taevas," kirjutas Kallas. 

Sama rõhutas ka Aas, kes leidis, et Euroopa peab olema ühtne ja resoluutne oma vastuses Venemaa sissetungile Ukrainasse.

Läti ja Leedu sulgevad samuti oma õhuruumi Vene lennukitele

Läti justiitsminister Janis Bordans teatas laupäeval, et ka Läti sulgeb Vene lennuettevõtetele oma õhuruumi.

Samuti teatas Läti lennufirma Air Baltic, et peatab kuni 26. märtsini kõik lennud Venemaale, vahendas Läti rahvusringhääling LRT-lv.

Läti transpordiminister Talis Linkaits ütles uudisteagentuuri LETA, et otsus sulgeda Vene lennukompaniidele oma õhuruum tehakse Euroopa Liidu riikidega koordineeritult.

Ministri sõnul valmistatakse selleks ette spetsiaalset sanktsioonide pakett ning selle kohta on otsust oodata lähiajal.

Uudisteagentuur Reuters teatas hiljem, et Leedu transpordiministri sõnul leppisid Balti riikide ministrid ühiselt kokku Vene lennukite ülelendude peatamise.

Lisaks Eestile, Lätile, Leedule ja Tšehhile on oma õhuruumi Vene lennukitele sulgenud ka Poola, vahendas LRT.lv.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: LRT.lv, Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: