Keskerakond vahetab Loone NATO parlamentaarse assamblee delegatsioonis välja

Oudekki Loone
Oudekki Loone Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna riigikogu fraktsioon esitab Oudekki Loone asemele NATO parlamentaarse assamblee delegatsioonis liikmeks Marko Šorini.

"Eesti Keskerakonna fraktsioon esitab NATO Parlamentaarse Assamblee delegatsiooni esimehe kohale Marko Šorini Oudekki Loone asemel ja Euroopa Parlamentidevahelise Kosmosekonverentsi delegatsiooni liikmeks Oudekki Loone Eesti Keskerakonna fraktsiooni esindajana," seisis fraktsiooni esimehe Jaanus Karilaiu väliskomisjonile saadetud kirjas.

"Oudekkil on anda oma panus kosmosedelegatsioonis ning Markot vajatakse just täna NATO delegatsioonis," kommenteeris Karilaid ERR-ile.

"Mõlemalt ootame just vastavates delegatsioonides aktiivsust. Šorin on läbinud ajateenistuse Pärnu üksik- jalaväekompaniis ning tõusnud seal rühmavanemaks. Marko Šorinilt ootame kriisiaja kontekstis operatiivseid ja selgeid sõnumeid, mis tugevdavad, annavad positiivse lisandväärtuse nii Eesti julgeoleku- kui ka välispoliitikas," lausus Karilaid.

Oudekki Loone on varem olnud NATO suhtes kriitiline ja süüdistanud ka lääneriike sõjaõhutamises. Venemaa rünnaku Ukrainale mõistis Loone siiski hukka.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: