Rahvusvahelised suhtekorraldusfirmad loobuvad Vene klientidest

Moskva Kreml.
Moskva Kreml. Autor/allikas: Pixabay

Suured rahvusvahelised suhtekorraldusfirmad loobuvad nüüd oma Venemaa klientidest. Lääneriikide suhtekorraldusfirmad tegid aga aastaid Kremliga seotud suurfirmadega aktiivset koostööd.

Suurbritannia julgeolekukomitee 2020. aasta aruanne väitis, et Venemaa raha on kasutatud riigis Kremliga seotud firmade mõjuvõimu suurendamiseks. Suhtekorraldusfirmad osalesid aktiivselt selles "maine parandamise protsessis," vahendas Financial Times

Sel nädalal teatasid maailma suurimad suhtekorraldusfirmad, et tühistavad lepingud oma Venemaa klientidega. "Pole selge, kas me saaksime neilt raha ja mis tööd me saaks üldse nende heaks teha," ütles ühe suhtekorraldusfirma juht ajalehele Financial Times. 

USA-s asuv suhtekorraldusfirma FTI Consulting teatas, et tehniliselt on võimalik teha koostööd Vene ettevõtetega, mille suhtes rakendatakse piiratud sanktsioone. FTI Consulting siiski loobus edasisest koostööst Vene firmadega.

Londonis baseeruv suhtekorraldusfirma  Hudson Sandler teatas samuti, et lõpetab koostöö Venemaa klientidega.

Surve all on ka advokaadibürood ja konsultatsioonifirmad, et nad lõpetaksid koostöö Venemaa klientidega. "Venemaalt pärit inimestega töötamine tundub praegu võimatu," ütles üks konsultatsioonifirma nõunik ajalehele Financial Times. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: