Kallas: piirangud saab ilmselt kaotada järgmisel nädalal

{{1646728020000 | amCalendar}}
Peaminister Kaja Kallas.
Peaminister Kaja Kallas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Peaminister Kaja Kallase sõnul langeb raske Covidiga haiglasse jõudjate arv veel sel või järgmisel nädalal alla 25 inimese päevas ning sellele järgnevast päevast loobub valitsus vaktsineerimispassi nõudest ja kaotab kellaajalise piirangu meelelahutusasutustes.

Kallase sõnul on veel kehtivate meetmete eesmärk tagada haiglate töö ning selleks ei tohiks jõuda haiglasse rohkem kui 25 Covidi tõttu raskelt haiget inimest päevas.

Teisipäevase seisuga on näitaja 31 ning Kallase hinnangul on lootust, et veel sel nädalal või järgmise nädala jooksul jõuab uute abivajajate arv keskmiselt alla 25 inimese päevas.

Kui näitaja langeb alla 25, plaanib valitsus sellele järgnevast päevast loobuda koroonapassi nõudest ning kaotada meelelahutusasutustes ja mujal kehtiva kella 23 sulgemisaja piirangu.

Avalikes kohtades kehtiv maskikandmise kohustus jääb esialgu püsima.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiige sõnul on koroonaviiruse levik juba paar nädalat selges langustrendis.

"Me nägime langustrendi ka veebruari alguses, aga toona ta läks selliste jõnksudega üles-alla. See võis olla seotud metoodika muutusega, koroonaviiruse agressiivse alamvariandi levikuga, aga nüüd võib öelda, et veebruari viimasest nädalast on selge langus ja me näeme seda ka hospitaliseeritud inimeste arvus," ütles Kiik Vikerraadio saates "Uudis+".

Ministri sõnul võib praeguste prognooside järgi jõuda viiruse tõttu haiglaravi vajajate hulk 10 päeva kohta alla 25 sel nädalavahetusel või uue nädala alguses.

"Ja siis oleme valmis operatiivselt ka telefoniistungi tegema ja järgmisest päevast selle nõude maha võtma. See aga ei tähenda, et oleks vähem oluline vaktsineerida," ütles Kiik, lisades, et kõrgema vaktsineerituse tasemega riigid said juba varem piiranguid leevendada.

Kiik märkis, et piiranguid on juba leevendatud näiteks väliürituste ja alaealiste puhul. "Hetkel jääb kehtima maskikandmise nõue siseruumides ja ka osalejate arvu piirangud. Me neid pole veel täpselt kokku leppinud, kas suurendame näiteks osalejate arvu piiranguid või kaotame need mingi hetk sootuks," rääkis minister.

Ka eneseisolatsioonikohustus vaktsineerimata lähikontaktsetele jääb esialgu jõusse, kuid langustrendi jätkumisel arutab valitsus ka selle leevendamist.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: