Reuters: Facebook lubab Ukrainas sõjaga seotud vihakõnet

{{1646961060000 | amCalendar}}
Facebook.
Facebook. Autor/allikas: EBU/ERR

Sotsiaalmeediaettevõte Meta plaanib ajutiselt lubada Ukrainas oma platvormide Facebooki ja Instagrami kasutajatel sõjaga seotud vihakõne Vene sõjaväelaste ja ametnike vastu, teatas Reuters, tuginedes ettevõtte sisekirjadele.

Muu hulgas lubab Facebook teha ajutiselt postitusi, mis nõuavad Venemaa presidendi Vladimir Putini või Valgevene režiimi liidri Aleksandr Lukašenko surma, kirjutab Reuters.

"Venemaa invasiooni tõttu Ukrainasse me lubame ajutiselt selliseid poliitilisi väljendusi, mis tavaliselt rikuvad meie reegleid, näiteks vihakõne nagu "surm Vene sissetungijatele". Me endiselt ei luba usutavaid üleskutseid vägivallale Vene tsiviilelanike vastu," ütles Meta pressiesindaja avalduses.

Üleskutsed liidrite surma kohta on lubatud vaid siis, kui need postitused ei sisalda muid sihtmärke ega tapmise kohta ja meetodit, seisab e-kirjas ettevõtte sisumoderaatoritele.

Sellega muudab ettevõte ajutiselt oma senist vihakõnepoliitikat.

Varem edastas Reuters, et Facebooki sisekirjade järgi on ajutised muudatused lubatud Eestis, Ukrainas, Gruusias, Venemaal, Lätis, Leedus, Poolas, Armeenias, Aserbaidžaanis, Ungaris, Rumeenias ja Slovakkias.

Hiljem täpsustas Meta tippjuht Nick Clegg, et muudatus kehtib vaid Ukrainas.

E-kirjad näitavad, et Meta lubab oma platvormidel ajutiselt ka Ukrainas tegutseva Aasovi pataljoni ülistamise, mis tavaliselt on keelatud. Meta pressiesindaja Joe Osborne on varem öelnud, et ettevõte teeb Aasovi pataljoni tunnustamisele ajutise erandi ainult Ukraina kaitsmise või nende Ukraina rahvuskaardis osalemise kontekstis.

Vene meediajärelevalve amet Roskomnadzor teatas hiljem reedel, et riigis blokeeritakse vägivalla õhutamise tõttu Instagram. Venemaa nimetas Meta tegevust äärmuslikuks ning Vene peaprokuratuur kutsus üles Meta vastu kriminaaluurimist alustama.

Instagrami juhi Adam Mosseri sõnul tähendab Venemaa otsus, et 80 miljonil inimesel Venemaal kaob ligipääs platvormile.
 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: