Kuulus Vene ajakirjanik kajastas Mariupoli pommitamist ja võib minna vangi

Aleksandr Nevzorov (vasakul)
Aleksandr Nevzorov (vasakul)

Venemaa kuulus ajakirjanik Aleksandr Nevzorov jagas sotsiaalmeedias postitust, kuidas Venemaa väed pommitasid Mariupoli sünnitusmaja. Nüüd süüdistavad Venemaa võimud teda valeteabe levitamises ja Nevzorovit võib oodata kuni 10-aastane vanglakaristus.

Venemaal kehtib seadus, kus Ukraina sõjaga seotud "valeuudiste" levitamine on kriminaalkorras karistatav. Kreml tahab kontrollida nii sõjaga seotud uudiste kajastamise narratiivi.

Venemaa võimude uurimise kohaselt avaldas Nevzorov sotsiaalvõrgustikus Instagram sihilikult valeteavet Venemaa relvajõudude tegevuse kohta Mariupoli linnas asuva sünnitusmaja pommitamisel. Samuti jagas kuulus ajakirjanik seda informatsiooni ka oma YouTube'i kanalil. 

Vene võimud väidavad, et Nevzorovi piltide allikaks oli Ukraina meedia. Kaitseministeeriumi hinnangul on tegemist valeteabe levitamisega. 

Venemaa kriminaalkoodeksis on artikkel, mis käsitleb valeteabe avalikku levitamist. Seaduse eesmärk on "kaitsta Venemaa inimesi valeteabe levimise eest." Maksimaalne karistus on 10–15 aastat vangistust. Kohus saab määrata ka rahatrahvi

Nevzorov on Venemaal väga tuntud ajakirjanik. Ta juhtis 1980. aastate lõpus populaarset telesaadet "600 sekundit", mida näidati terves Nõukogude Liidus. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: INTERFAX

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: