S&P prognoosib Venemaa tänavuseks majanduslanguseks 8,5 protsenti

Tühjad poeriiulid Moskva toidupoes.
Tühjad poeriiulid Moskva toidupoes. Autor/allikas: SCANPIX / ZUMAPRESS.com

Venemaa majandus teeb riigile kehtestatud sanktsioonide ja majandussuhete katkemise tõttu läänega tänavu läbi järsu kukkumise ning sisemajanduse koguprodukti (SKP) langus võib ulatuda 8,5 protsendini, teatas rahvusvaheline reitinguagentuur S&P teisipäeval.

Samas hoiatas S&P väga suure ennustamatuse eest. Alles kaks nädalat tagasi prognoosis S&P Venemaa tänavuseks majanduslanguseks 6,2 protsenti ja järgmise aasta kasvuks 0,3 protsenti. Teisipäevase prognoosi kohaselt püsib järgmisel aastal Vene majandus samal tasemel.

S&P märgib ka, et Venemaa algatatud sõda mõjutab kogu selle maailma osa majanduslikku olukorda, kusjuures Aafrika ja Lähis-Idariikides rohkem saab kannatada Euroopa majandus.

"Ehkki kõiki [sõja] tagajärgi on keeruline hinnata, on peamised mõjud kaubandusmahtude vähenemine, finantsolukorra halvenemine, investorite ja tarbijate usalduse langus ning energiaressursside hinnakasv," öeldakse agentuuri hinnangus.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: