CNN: USA katsetas salaja hüperhelikiirusel liikuvat raketti

Fotograafid jäädvustamas USA raskepommitaja B-52 ülelendu Inglismaal Gloucestershire'i lennuväljal.
Fotograafid jäädvustamas USA raskepommitaja B-52 ülelendu Inglismaal Gloucestershire'i lennuväljal.

Ameerika Ühendriikide relvajõud katsetasid märtsis salaja hüperhelikiirusel liikuvat raketti, katsetus osutus edukaks, teatas USA uudistekanal CNN teisipäeval.

CNN-i teavitanud anonüümne allikas põhjendas katsetuse salajaseks jätmist sellega, et USA ei soovinud pingete eskaleerumist Venemaaga.

Tegemist oli USA hüperhelikiirusel liikuvate reaktiivrelvade arendamise programmi (HAWC) raames toimunud katsetusega, kus strateegilise pommitaja B-52 pardalt tulistati Vaikse ookeani kohal välja rohkem kui viiekordse helikiirusega liikuv rakett. Rakett lendas umbes 300 miili (482 kilomeetrit) 65 000 jala ehk ligi 20 000 meetri kõrgusel.

Pentagoni kinnitusel täideti katsetusega kõik seatud eesmärgid.

Ehkki USA kaitseministeerium ei esitanud katsetuse kohta täpsemaid andmeid, märkis CNN, et katsetus toimus ainult mõni päev pärast seda, kui Venemaa oli kasutanud 18. märtsil esmakordselt oma raketikompleksi Kinžal sõjategevuses Ukrainas.

CNN lisas, et USA jättis märtsis ära oma kontinentidevahelise ballistilise raketi Minuteman III katsetuse, et vähendada tuumarelvastuse alaseid pingeid Venemaaga. Aprilli alguses viis USA Mustal merelt ära ka oma sõjalaevad, nende naasmise aeg pole teada.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: CNN, Kommersant.ru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: