Tallinki esimese kvartali reisijate arv kasvas ligi 170 protsenti

Turistid Tallinna Vanasadamas
Turistid Tallinna Vanasadamas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinki esimese kvartali reisijate arv suurenes mullusega võrreldes ligi 170 protsenti, kasvas ka sõidukite ja kaubavedu.

Tallink vedas aasta esimeses kvartalis kokku 720 261 reisijat võrreldes 267 224 reisijaga 2021. aasta samas kvartalis.

Veetud reisijate sõidukite arv on samuti tõusnud – moodustades kokku 140 380 veetud sõidukit, mis on 85,2 protsenti rohkem kui samal perioodil eelmisel aastal. Ühtlasi suurenes veetud kaubaühikute arv kõikidel ettevõtte laevaliinidel eelmise aasta 1. kvartali tulemusega võrreldes, moodustades ühtekokku 101 938 veetud kaubaühikut, mis on 19,7 protsenti rohkem.

Samasugune trend ilmneb ka märtsikuu statistikas nii veetud reisijate, reisijate sõidukite kui ka kaubaühikute suurenenud mahtudes.

Märtsis vedas kontsern kokku 303 360 reisijat, mis on 321,5 protsenti rohkem kui mullu samal perioodil.

"Oleme rahul, et statistilised näitajad liiguvad viimaks ometi meie jaoks õiges suunas ning näitavad peale pikka ja väljakutsete rohket perioodi kasvumärke. Sellegipoolest peame vaatama kõiki suuremaid kasvuprotsente kindlas kontekstis ja heitma pilgu samuti ka numbrite taha. Nii näiteks tingis 2022. aasta esimese kvartali reisijate ja kaubaveoühikute kasvu muuhulgas see, et meie laevaliinidel opereeris suurem hulk ettevõtte laevu, kuid mõistagi on ka tõsiasi, et sel aastal oli riikide poolt kehtestatud reisipiiranguid vähem kui eelmisel aastal samal perioodil, loomulikult avaldanud kohest positiivset mõju reisijate arvule.  Meil on väga hea meel näha, et reisijate huvi kasvas jõudsasti koheselt peale reisipiirangute tühistamist," ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.  

"Käesoleval äreval ajal oleme oma tegevuses endiselt ettevaatlikud, hajutades riske, kus võimalik, tehes alalhoidlikke ja pikalt ettevaatavaid tulevikuplaane, ning astudes vaid samme, mis on mõistlikud jätkusuutlikkuse seisukohalt pikemas perspektiivis," lisas Nõgene.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: