Tartu plaanib suvel tõsta kesklinna parkimistasusid poole võrra

Tartu linn plaanib 1. juulist tõsta kesklinnas parkimistasusid poole võrra, pikendada tasulise parkimise aega ning muuta A-piirkonnas parkimise tasuliseks ka laupäeviti. Kesklinnas parkimiskohta otsinud autojuhid ei usu, et linn otsusega parkimiskohtade puudust leevendab.

Hoolimata sellest, kas on hommik, keskpäev või pärastlõuna, parkimiskohti napib erinevates Tartu kesklinna väliparklates. Et vähendada pikaajalist parkimist ja seeläbi luua rohkem kohti lühemaajalistele parkijatele, plaanib linn pikendada tasulise parkimise aega tööpäevadel kella seitsmeni õhtul, muuta A-piirkonnas parkimise tasuliseks ka laupäeviti ning tõsta parkimistasusid nii A- kui ka B-piirkonnas.

"A-piirkonnas tõuseks ühe tunni parkimise maksumus kahelt eurolt kolmele eurole ja B-piirkonnas ühelt eurolt 1,5 eurole ehk 50-protsendine hinnatõus on see, mis puudutab tunniajalist parkimist. Pikemaajalised parkimisload, nende maksumus kallineb 20 protsenti," ütles Tartu abilinnapea Raimond Tamm.

Kesklinnas parkimiskohta otsinud autojuhid ei usu aga, et linn otsusega parkimiskohtade puudust leevendab

"Kindlasti mitte. Ma töötan ise südalinnas, ma tulen Nõost. Kuhu ma siis panen oma auto, olen ju sunnitud rohkem raha välja käima, parkimiskohta on mul ju ikka vaja," ütles Dagmar.

"Hinnatõstmine kindlasti muret ei lahenda. Kui seda raha kasutatakse niimoodi, et parkimiskohtasid juurde tuleb, siis on sellest kasu, aga ma ei näe Tartu linnas tegelikult head lahendust, kuhu saaks rohkem parkida," leidis Olev.

Tamme sõnul on aga olemasolevates parkimismajades vabu kohti piisavalt, kohtade puudus on eelkõige väliparklates. Inimestele, kes käivad Tartu kesklinnas tööl, soovitab Tamm auto kesklinnast kaugemale jätta.

"Kas leida vahend, et mitte tulla kesklinna autoga, mis ongi meie esimene soovitus, ja on võimalik auto jätta ka veel kaugemale ja tulla näiteks ühistranspordiga või rattaringluse rattaga edasi kesklinna," lausus Tamm.

Lisaks parkimistasudele plaanib linn tõsta veel nii rattaringluse kui ka ühistranspordi piletihindu. Parkimistasude tõusu kohta peab volikogu veel lõpliku otsuse langetama. Tamme sõnul on aga otsusele poliitiline toetus olemas.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: