Eesti haubitsad jõudsid Ukrainasse

Haubitsad.
Haubitsad. Autor/allikas: Eesti saatkond Ukrainas.

Ukrainasse on jõudnud veel üks saadetis Eestist teele pandud sõjalist abi, kuhu kuuluvad muu hulgas ka tankitõrjerelvad ja haubitsad, teatas Eesti saatkond Ukrainas.

Saatkond kirjutas sotsiaalmeedia vahendusel, et Eesti on Ukrainale üle andnud järjekordse sõjalise abi saadetise, kuhu kuuluvad näiteks tankitõrjeraketid, tankitõrjemiinid, automaatrelvad, ühekordsed granaadiheitjad, käsigranaadid, haubitsad ja laskemoon.

Lisaks andsid Eesti ettevõtjad koostöös riigiasutuste ja Eesti kaitseväega üle kiivrid, soomusvestid, sidevahendid, droonid, öövaatlusseadmed, laserkaugusmõõtjad, meditsiinitarbeid ja keemiakaitsevahendeid.

"Selleks, et Ukraina jääks vabaks, on vaja teha veel rohkem. Eesti kutsub kõiki Euroopa riike üles pakkuma Ukrainale vajalikke relvi, sõjalist ja humanitaarabi, poliitilist tuge, samuti tugevdama sanktsioone Venemaa vastu ning lõpetama otseselt või kaudselt Venemaa majanduse toetamise," seisis saatkonna teates.

Eesti sõjaline abi Ukrainale. Autor/allikas: Eesti saatkond Ukrainas.

Riigi Kaitseinvesteeringute keskus teatas, et tänaseks on Ukrainasse jõudnud või jõudmas 80 eri nimetust sõjapidamisvahendeid – nende seas nii otseselt relvastust kui laskemoona, kaitsevahendeid ja kaasaegset kõrgtehnoloogiat väärtuses üle 220 miljoni euro.

RKIK on korraldamas ka viie miljoni euro ulatuses sõidukikütuse hankimist Ukrainale.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: