Riigikogu algatas avalduse Vene sõjakuritegudest ja genotsiidist Ukrainas

Riigikogu liikmed pärast Volodõmõr Zelenski esinemist talle aplodeerimas
Riigikogu liikmed pärast Volodõmõr Zelenski esinemist talle aplodeerimas Autor/allikas: Erik Peinar/riigikogu kantselei

Kolmapäevasel istungil algatasid 84 riigikogu liiget avalduse "Venemaa föderatsiooni sõjakuritegudest ja genotsiidist Ukrainas", milles tunnistatakse Ukraina rahva vastaseks genotsiidiaktiks Venemaa sõjaväe ning sõjalise ja poliitilise juhtkonna tegevuse Ukraina vastases sõjalises agressioonis.

"Riigikogu tunnistab Ukraina rahva vastaseks genotsiidiaktiks Venemaa föderatsiooni sõjaväe ning sõjalise ja poliitilise juhtkonna tegevuse Venemaa föderatsiooni Ukraina-vastase sõjalise agressiooni 24. veebruaril 2022 alanud etapis," seisab seletuskirjas.

"Sellest juhinduvalt riigikogu kutsub üles riikide parlamente ning rahvusvahelisi organisatsioone tunnistama Venemaa föderatsiooni poolt sooritatud kuritegusid Ukraina rahva vastu genotsiidiaktiks, toetama sooritatud kuritegude uurimist ja süüdlaste vastutusele võtmist ning selleks riikide koostöös rahvusvahelise kohtu loomist," seisab avalduse tekstis.

Eelnõu algatajate nimel üle andnud Urmas Reinsalu ütles, et Venemaa agressioonisõjas Ukrainas on ilmsiks tulnud süstemaatilised ja massilised sõjakuriteod, mida Venemaa on sooritanud Ukraina rahva vastu.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: