Postimees hakkab riigi toetusega välja andma venekeelset nädalalehte

Postimees
Postimees Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Postimees hakkab lähiajal riigilt saadava toetuse eest välja andma venekeelset nädalalehte, rääkis ETV+ hommikusaates esmaspäeval Postimehe venekeelse toimetuse juhiks määratud Sergei Metlev.

"Tänu riigi toetusele hakkame välja andma uut venekeelset nädalalehte," ütles Metlev.

"See on väga suur asi. Eestis ei anta head venekeelset nädalalehte välja juba mitu aastat. Aga see ei ole tagasipöördumine 2016. aastal suletud Den Za Dnjomi juurde. See on edasiminek," märkis Metlev. "Jutt on nii-öelda aeglasest ajakirjandusest, mis annab lugejale kord nädalas tarbida kvaliteetset analüüsi, uurivaid lugusid, läbimõeldult kirjutatud kvaliteetseid uudiseid."

"Praegu, kui oleme informatsioonilises tormis, on see eriti tähtis," lisas Metlev. "Oletan, et uue nädalalehe nimeks tuleb Postimees. Selle väljatöötamine käib sõna otseses mõttes praegu, kuid varsti saavad lugejad uut lehte näha."

Konkreetset esimese numbri ilmumise kuupäeva Metlev ei nimetanud.

"Tiraaži praegu kooskõlastame, aga jutt on kümnetest tuhandetest eksemplaridest," ütles Metlev. "Riik nõustus projekti subsideerima, et saaksime välja anda suure trükiarvuga ajalehte."

Postimees Grupp lõpetas nädalalehe Den Za Dnjom ja venekeelse "Postimehe" väljaandmise 2016. aasta septembris.

Allikas: ETV+

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: