Kaitseväe kolonnid saavad Sirgala harjutusväljale sõiduks otsetee

Foto: Rene Kundla/ ERR

Selleks, et muuta Tallinna – Narva maanteel liikumist sujuvaks, ehitatakse Ida-Virumaal kaitseväe tehnika kolonnidele harjutusväljale sõiduks kaks miljonit eurot maksma minev otsetee.

Jõhvi vallast Kose külast paarikümne kilomeetri kaugusel asuvale Sirgala harjutusväljale viivat otseteed on plaanis hakata ehitama suve hakul. Põhiulatuses kõikidele soovijatele avatud seitse meetrit lai kruusatee peaks TREV-2 Grupp valmis ehitama aastavahetuseks.

"Tänu uuele teele saab paremaks see, et kaitsevägi saab lühemat teed pidi Sirgala harjutusväljale ja nad ei pea enam läbima Tallinna – Narva maanteed, mis kindlasti on positiivne liiklusohutuse seisukohalt," rääkis Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse harjutusväljade portfellijuht Elari Kalmaru.

Praegune liikumistee läheb läbi Sillamäe, mis tähendab, et Jõhvi sõjaväelinnakust startijad peavad Tapa - Narva raudteed ületama kaks korda. Praeguse tee kogupikkus on 32 kilomeetrit, millest 19 kilomeetrit kulgeb tiheda liiklusega Tallinna - Narva maanteel.

"Kui see tee läheb nüüd otseks, siis lisaks sellele, et me pole enam maanteel jalus, läheb ka sõiduaeg meie jaoks palju lühemaks," ütles Viru jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Tarvo Luga.

Otsetee Sirgala harjutusväljale on olnud kaitseväelaste pikaaegne unistus.

"Selle tee vajaduse selgitamist ei alustanud mitte mina, vaid juba minu eelkäijad. See on olnud väga pikk protsess. Loomulikult läheb sinna palju raha, aga kokkuvõttes on see üsna oluline kokkuhoid ja mul on hea meel, et sellega on nüüd kõik nõus," rääkis Luga.

Ligi 3000 hektaril põhiliselt endisel karjäärialal asuv Sirgala harjutusväli on Eesti kaitseväel ja Kaitseliidul üks suuremaid. Lähiajal on seda plaanis laiendada üle kahe korra.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: