Otse neljapäeval kell 16: üleilmne eestlaste virtuaalfoorum

Ehedad eestlased Berliinis. Välisministeeriumi fotokonkursi võitja
Ehedad eestlased Berliinis. Välisministeeriumi fotokonkursi võitja Autor/allikas: Märten Kuus

Välisministeerium korraldab neljapäeval kolmanda virtuaalfoorumi eestlastele üle maailma, kus seekord räägitakse, kuidas muutunud julgeolekuolukord Euroopas on mõjutanud Eestit ning e-riigi võimalustest. Kell 16 algavat foorumit saab otsepildis jälgida ERR-i portaalis.

Lisaks julgeolekuolukorrale arutatakse teises vestlusringis Eesti e-riigi võimalusi ning välismaal elavate eestlaste teadlikkust ja kogemust nende teenuste kasutamisel. Foorumil jagavad lisaks oma mõtteid mitu välismaal elavat eestlast ja muusikalise vahepalaga esineb Mari Kalkun.

Foorumi kava

Kell 16 Sissejuhatus foorumi suunajalt Silver Tamburilt

Kell 16.05 Välisminister Eva-Maria Liimetsa tervitus

Arutelu: "Euroopa julgeolekuolukord läbi Eesti pilgu. Kui kaitstud on Eesti riik?" – brigaadikindral Ilmar Tamm, välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov ning ajakirjanik ja politoloog Kanadast Marcus Kolga

Kell 16.50 Muusikaline vahepala Mari Kalkunilt

Arutelu "Mis kasu on Eesti e-riigist eestlasel välismaal?" – majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi digiarengu asekantsler Luukas Kristjan Ilves, Riigi Infosüsteemide Ameti elektroonilise identiteedi äriarhitekt Mark Erlich ja konsulaarnõunik Eesti suursaatkonnas Londonis Hellika Kirt

Kell 17.30 Eelmise presidendi Kersti Kaljulaidi ja moderaatori vestlus

Muusika Mari Kalkunilt

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: