Eesti sulges esindused Peterburis ja Pihkvas

Konsulaarteenuste või -abi saamiseks tuleb edaspidi pöörduda Eesti saatkonda Moskvas.
Konsulaarteenuste või -abi saamiseks tuleb edaspidi pöörduda Eesti saatkonda Moskvas. Autor/allikas: KAOS Arhitektid/välisministeerium

Alates 5. maist on suletud Eesti Peterburi peakonsulaat ja Pihkva esindus.

Konsulaarteenuste või -abi saamiseks saavad kodanikud pöörduda Eesti saatkonna poole Moskvas. Konsulaarabi vajamisel võib pöörduda ka mõne teise Euroopa Liidu liikmesriigi välisesinduse poole Peterburis.

Kõik isikut tõendavad dokumendid, mis jäid Peterburi peakonsulaati ja Peterburi peakonsulaadi Pihkva kantseleisse, saadetakse väljastamiseks Eesti suursaatkonda Moskvas. Samuti edastatakse kõik isikut tõendavad dokumendid, mille väljastuskohaks on valitud Eesti Peterburi peakonsulaat või Pihkva esindus, edaspidi Eesti suursaatkonda Moskvas.

Dokumendi kättesaamiseks tuleb eelnevalt registreeruda konsuli vastuvõtule. Kui on soov dokument Eestis kätte saada, tuleb pöörduda vastava palvega politsei- ja piirivalveameti poole.

Kõik kuni 25. aprillini Peterburis ja Pihkvas vastu võetud viisataotlused menetletakse lõpuni ja passid koos viisaotsustega tagastatakse kokkulepitud ajal.

Kõik viisakeskused Peterburis ja Pihkvas jätkavad oma tööd ja seal võib viisataotlusi esitada endistel tingimustel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: