Riigikogu võttis välismaalaste seaduse muutmata kujul uuesti vastu

Riigikogu saal.
Riigikogu saal. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Riigikogu võttis esmaspäeval välismaalaste seaduse muudatused, mille president Alar Karis välja kuulutamata jättis, uuesti muutmata kujul vastu.

Välismaalaste seaduse ja välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse muutmise seaduse poolt hääletas 47 ja vastu 33 saadikut, 13 riigikogu liiget jättis hääletamata.

Koalitsioonist jätsid hääletamata Enn Eesmaa, Marek Jürgenson, Jüri Ratas, Mailis Reps ja Marko Šorin Keskerakonnast ning Õnne Pillak ja Timo Suslov Reformierakonnast.

President Karis jättis riigikogus 11. aprillil vastu võetud seaduse välja kuulutamata, kuna leidis, et parlament rikkus selle vastuvõtmisel menetlusnorme.

Peaminister Kaja Kallas (RE) ja riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Tõnis Mölder kinnitasid aprilli lõpus, et koalitsioon ei kavatse välismaalaste seaduse muudatusi, mille president jättis välja kuulutamata, muutma hakata ning plaanib need senisel kujul vastu võtta.

Riigikogu põhiseaduskomisjon toetas eelmisel nädalal välismaalaste seaduse muudatuste samal kujul vastuvõtmist.

Riigikogu esmaspäevast otsust kritiseerinud opositsioonilise Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder leidis, et Reformierakond ja Keskerakond viskasid hääletusega parlamentaarse demokraatia prügikasti.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: