Suurbritannia sõlmis Rootsi ja Soomega uue julgeolekuleppe

Boris Johnson ja Magdalena Andersson
Boris Johnson ja Magdalena Andersson Autor/allikas: SCANPIX/AP/Frank Augstein

Suurbritannia peaminister Boris Johnson ütles kolmapäeval, et leppis Rootsi ja Soomega kokku uued lepped Euroopa julgeoleku tugevdamiseks ja lubas toetada mõlema riigi relvajõude, kui need peaksid sattuma rünnaku alla.

"Oleme vankumatud ja ühemõttelised oma toetuses nii Rootsile kui ka Soomele ning nende julgeolekudeklaratsioonide allkirjastamine on meie rahvaste vahelise igavese kindlustunde sümbol," teatas Johnson. 

Rootsi peaminister Magdalena Andersson ütles kolmapäeval, et Rootsi ja Suurbritannia leppisid kokku vastastikuses abis kriisi või sõjalise rünnaku korral.

"Kui kumbagi riiki peaks tabama katastroof või rünnak, abistavad Suurbritannia ja Rootsi üksteist mitmel viisil. Toetust antakse kannatanud riigi taotlusel ja see võib hõlmata sõjalisi ressursse," ütles Andersson. 

Johnson ütles, et tegemist on kokkuleppega, mis kinnitab nii Rootsi kui ka Ühendkuningriigi ühiseid väärtusi. 

"See võimaldab meil jagada rohkem luureandmeid, laiendada sõjalisi õppusi ja arendada ühist tehnoloogiat," ütles Johnson. 

Johnsoni sõnul toetab Suurbritannia seda, mida Rootsi otsustab võimaliku tulevase NATO liikmesuse suhtes. 

"Olen kindel, et Suurbritannia toetab kõike, mida Rootsi ette võtab, oleme nii kasulikud ja abivalmid kui võimalik," ütles Johnson. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: