Valitsus sidus lisaeelarve vastuvõtmise riigikogus usaldusküsimusega

{{1652692440000 | amCalendar}}
Riigikogu suur saal.
Riigikogu suur saal. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Keskfraktsiooni esimees Jaanus Karilaid ütles ERR-ile, et valitsuskoalitsioon otsustas siduda lisaeelarve ja sellega seotud eelnõude hääletuse riigikogus valitsuse usaldusega.

Peaminister Kaja Kallas (RE) käis esmaspäeva hommikul Keskerakonna fraktsioonis, kus ühiselt otsustati siduda lisaeelarve hääletus valitsuse usaldusega.

"Leppisime kokku lisaeelarve toetamise, seome selle usaldusega ja saame sellega edasi liikuda. Ei jää siia parlamendi nii-öelda obstruktsiooni kinni," ütles Karilaid.

EKRE esimees Martin Helme ütles ERR-ile, et see näitab seda, et eelmisel nädalal lahvatanud valitsustüli oli suur näitemäng. "Järelikult on Kaja Kallas otsustanud Keskerakonnale järgi anda," ütles ta.

Lisaeelarvet EKRE endiselt ei toeta. "Meie asi oli valitsus proovile panna. Meile see eelarve sellisel kujul ei meeldi. Seda esitatakse avalikkusele küüniliste valedega. Meie seda eelarvet ei toeta," sõnas Helme.

EKRE on esitanud lisaeelarve eelnõule ja sellega seotud eelnõudele üle 600 muudatusettepaneku.

Valitsus võib siduda ükskõik millise enda poolt üles seatud seaduseelnõu usaldusega valitsusele. See võimaldab vältida venitamistaktikat ehk muudatusettepanekute hääletamist ja opositsioonil vaheaegade võtmist täiskogu istungitel.

Kui valitsus seob tema poolt algatatud eelnõu vastuvõtmise usaldusküsimusega enne eelnõu teist lugemist, võtab ta üle juhtivkomisjoni töö ja riigikogu esimees edastab valitsusele kõik eelnõule esitatud muudatusettepanekud. Seejärel peab valitsus koostama eelnõu uue teksti, muudatusettepanekute loetelu ja seletuskirja. Ühtlasi määrab valitsus aja, millal riigikogu usaldusküsimusega seotud eelnõu arutab.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: