Sotsiaalkomisjon saatis perehüvitiste muutmise eelnõu esimesele lugemisele

{{1652700000000 | amCalendar}}
Raha.
Raha. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu sotsiaalkomisjon arutas esmaspäeval möödunud nädalal 54 riigikogu liikme algatatud perehüvitiste seadusemuudatusi, millega soovitakse märkimisväärselt tõsta lastetoetusi, ning saatis selle parlamenti esimesele lugemisele.

Peale Reformierakonna kõigi teiste fraktsioonide esindajatelt allkirjad saanud perehüvitiste seaduse muutmise seaduse eelnõu eesmärk on toetada Eesti lastega perede toimetulekut. Eelnõu seletuskirja järgi tõuseks seaduse kehtima hakkamisel esimese ja teise lapse lapsetoetus saja euroni eelneva 60 euro asemel ehk samale tasemele, nagu on lapsetoetus kolmandale ja enamatele lastele. Edaspidi oleks lapsetoetus võrdselt iga lapse eest sada eurot kuus.

Samuti on eelnõu järgi plaanis tõsta kolme- kuni kuuelapseliste perede lasterikka pere toetust 700 euroni kalendrikuus varasema 300 euro asemel ning seitsme- ja enamalapseliste perede lasterikka pere toetust 900 euroni varasema 400 euro asemel. Selleks, et lasterikka pere toetus oleks jätkuvalt proportsionaalne elatustaseme tõusuga ning toetuse suurust ei peaks igal aastal muutma, indekseeritaks toetus iga kalendriaasta 1. aprilliks indeksiga. Indeksi väärtus sõltuks 20 protsendi ulatuses tarbijahinnaindeksi aastasest kasvust ja 80 protsendi ulatuses sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa laekumise aastasest kasvust.

Komisjon otsustas saata eelnõu riigikogu täiskogusse esimesele lugemisele 30. mail ettepanekuga eelnõu esimene lugemine lõpetada.

Reformierakonna fraktsiooni esimees Mart Võrklaev ütles ERR-ile, et kuna Reformierakond ei ole peretoetuste tõstmise vastu, siis ei nõudnud reformierakondlastest sotsiaalkomisjoni liikmed ka eelnõu esimesele lugemisele saatmisega seoses hääletust ning eelnõu saadeti esimesele lugemisele konsensuslikult.

Eelnõu maksumus järgmisel aastal on hinnanguliselt 244 miljonit eurot. Toetused saaksid tõusta veebruaris.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: