Texase koolitulistamises hukkus 19 last ja kaks täiskasvanut

Uvalde kool Texases koolitulistamise järel
Uvalde kool Texases koolitulistamise järel Autor/allikas: SCANPIX/RS/Marco Bello

USA-s Texases tappis koolitulistaja praegustel andmetel 19 last ja kaks täiskasvanut. 18-aastane ründaja suri ka ise tulevahetuses politseiga.

Tulistamine toimus Robbi põhikoolis Uvaldes, umbes 80 miili San Antoniost läänes. 18-aastane Salvador Ramos avas tule enne, kui korrakaitsjad ta tapsid. Õiguskaitseallikate sõnul oli tal käes käsirelv ja vintpüss AR-15.

Hukkunud õpilased käisid teises, kolmandas ja neljandas klassis. Kahtlustatakse, et Ramos tappis eelnevalt ka oma vanaema.

Kohaliku meedia teatel võis Salvador Ramos olla sama piirkonna keskkooliõpilane.

Uvalde koolipiirkonna politseiülem Pete Arredondo ütles, et tulistamine algas teisipäeval kohaliku aja järgi kell 11.32 ja uurijate arvates tegutses ründaja üksi.

Texase kuberner Greg Abbott ütles, et tulistaja jättis enne kooli sisenemist maha ka ühe sõiduki.

Üks tapetud täiskasvanutest oli õpetaja Eva Mireles.

Peamiselt hispaania päritolu lastega koolis õpib veidi alla 500 õpilase.

Kool pidi minema neljapäeval suvevaheajale.

Uudisteagentuur Associated Press teatab, et tulistamise alguses läheduses viibinud USA piirivalveametnik tormas kooli ning tulistas ja tappis barrikaadi taga olnud tulistaja.

Border Patrol on föderaalne agentuur, mis valvab USA sadamaid Uvaldes.

Väidetavalt sai tulevahtuses viga kaks piirivalveametnikku. Üht neist tulistati pähe. Mõlemad on stabiilses seisundis haiglas.

CBS Newsi teatel kandis ründaja rünnakut sooritades soomusvesti. Veel üks 18-aastane noormees, keda kahtlustatakse 14. mail New Yorgis Buffalos toidupoe ründamises, kandis samuti soomusvesti ja poolautomaatset vintpüssi – mõlemad on USA-s müügil.

2020. aastal tehtud valitsuse uuringu järgi toimub enamik koolitulistamisi vanemates klassides. Algkoolitulistamised on peamiselt õnnetused.

Möödunud aastal võeti Texase osariigis vastu seadus, mis lubab vähemalt 21- aastastel kodanikel avalikult kanda käsirelva ilma väljaõppe või relvaloata.

Toimetaja: Margitta Otsmaa

Allikas: BBC, CNN

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: