Suri Lihulas kaks inimest tapnud Mikk Tarraste

{{1654360680000 | amCalendar}}
Mikk Tarraste kohtu ees
Mikk Tarraste kohtu ees Autor/allikas: Verner Vilgas/ERR

2020. aastal Lihulas kaks inimest tapnud ja viit vigastanud Mikk Tarraste võttis endalt vanglas elu, vahendas Delfi.

Justiitsministeerium kinnitas Delfile, et Tarraste võttis endalt elu.

ERR-ile öeldi justiitsministeeriumist, et Tarraste võttis endalt elu laupäeva õhtul. Kus Tarraste vangistust kandis, ei saa ministeeriumi sõnul öelda.

Kindlasti algatatakse juhtunu kohta uurimine, sest see on tavapärane protseduur, öeldi ministeeriumist.

"Vangla uurib põhjalikult kõiki asjaolusid. Vangla teeb omaltpoolt ohutuse tagamiseks kõik endast oleneva, kahjuks alati ei õnnestu enesetappu ära hoida," ütles justiitsministeeriumi pressiesindaja Liis Lumiste.

Ringkonnakohus oli Tarrastele tänavu jaanuaris mõistnud eluaegse karistuse. Varem oli Pärnu maakohus mõistnud Tarrastele 20-aastase vangistuse, ringkonnakohus otsustas aga muuta seda otsust karistust puudutavas osas, mõistes talle eluaegse vangistuse.

Tarraste kaitsja esitas riigikohtule kassatsiooni, mille riigikohus jättis menetlusse võtmata ja seega jõustus Tarrastele eluaegne vanglakaristus.

Süüdistuse kohaselt tappis Tarraste kaks inimest, vigastas viit inimest ja ohustas oma tegevusega määramata arvu isikute elusid ning tervist, lisaks tekitas varalist kahju. Kokku ohustas ta vähemalt 17 inimese elu ja tervist, kellest neli olid 3–9-aastased lapsed. Kõik kannatanud olid talle võõrad.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: