Konkurentsiamet sai uue juhi

Konkurentsiameti uus juht Evelin Pärn-Lee
Konkurentsiameti uus juht Evelin Pärn-Lee Autor/allikas: Justiitsministeerium

Justiitsminister Maris Lauri nimetas konkurentsiameti uueks peadirektoriks praegu vandeadvokaadina töötava Evelin Pärn-Lee, kes asub ametisse alates 8. augustist.

Evelin Pärn-Leel on õigusalase töö kogemused nii era- kui avalikust sektorist.

Maris Lauri ootused konkurentsiameti uuele juhile on, et ta kontrolliks ühiskonnas levivate konkurentsikokkulepete kahtluste tõelevastavust, samuti peab amet hindama koondumistega kaasnevaid riske ja praeguses inflatsiooniolukorras olema eriti nõudlik oma regulaatori rolli täites.

Praegu töötab Evelin Pärn-Lee vandeadvokaadina, ta on advokaadibüroo PrioriLaw omanik. Samuti annab ta loenguid Tallinna Tehnikaülikoolis.

Varem on ta aastatel 2016–2018 töötanud AS-i Hoolekandeteenuste juristina, aastatel 2012–2016 Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuses õigus- ja hankeüksuse direktorina, aastatel 2006–2012 eri advokaadibüroodes advokaadina ning aastatel 1998–1999 justiitsministeeriumis eraõiguse spetsialistina.

Pärn-Lee on omandanud nii Tartu Ülikooli kui Helsingi Ülikooli magistrikraadi õigusteadustes ning praegu õpib doktorantuuris Tallinna Tehnikaülikoolis.

Konkurentsiameti korralisele peadirektori konkursile laekus kuus avaldust.

Konkurentsiameti peadirektor Märt Ots on praegu ametis juba kolmandat ametiaega, ühe ametiaja pikkus on viis aastat.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: