Politsei on pühade ajal väljas suuremate jõududega
Politsei on neli päeva vältavate puhkepäevade ajal väljas suuremate jõududega – maanteedel jälgitakse autode kiirust ja kavas on ka puhumisreidid. Päästeamet loodab, et inimesed käituvad nii jaanituld tehes kui ka veekogude ääres viibides mõistlikult.
Liikluses jälgib politsei maanteedel sõidukite kiirust ja tuvastab joobes autojuhte.
"Pühade ajal me pöörame sellele tähelepanu. Kui vaadata eelmise aasta numbreid, siis me sellel ajal tabasime või eemaldasime roolist 261 juhti, kes olid tarvitanud alkoholi. See on päris hirmutav number. Koodame siiralt, et see number on sel aastal väiksem," selgitas politsei- ja piirivalveameti põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juht Hannes Kullamäe.
Kullamäe sõnul näitavad varasemate aastate kogemused, et Tallinnast suunduvad inimesed välja juba jaanilaupäeva eelsel päeval. Seega võib juba kolmapäeval näha politseid üle Eesti puhumisreide korraldamas. Sama aktsioon on kavas ka jaanipühade lõpus.
"Ka esmaspäeval pöörame sellele suuremat tähelepanu ehk 27. juunil. Ja siinkohal tuletaksin kindlasti meelde, et enne kui rooli istutakse, veendutakse, et nädalavahetuse trall kontidest on välja läinud ja võib rooli istuda," ütles Kullamäe.
Politsei jälgib ka peokohti ja reageerib vastavalt väljakutsetele.
Ka päästeamet soovib meelde tuletada, et nii lõkkeid tehes kui ka veekogude ääres viibides tuleks jälgida ohutusnõudeid.
"Kui pidu on läbi ja inimesed lähevad koju magama, et siis kustutaks enda järel lõkke ära. Üsna tihti on see, et lõkked jäävad suitsema ja kuna on kuiv aeg, siis süütavad rohu. Kui nüüd tõesti ilm lubab sooja, vesi läheb soojaks ja tehakse pidu vee ääres, siis tuleks jälgida, et /.../ hämaral ajal mõni sõber ei jääks üksi veekogu äärde," rääkis päästeameti vastutavkorrapidaja Indrek Ints.
"Täna võib öelda, et see aasta on uppumisvaesem, vaatame, mida suvi toob. Aga üldiselt on ikkagi, et ka tulekahjus hukkunuid ja tuleõnnetused pühade ajal on vähenev trend," lisas ta.
Päästeamet sai möödunud aasta jaanipühade ajal 120 väljakutset maastikutulekahjudele, 2020. aastal 110. Peamiselt muretsevad inimesed naabrite lõkke pärast.
Toimetaja: Merili Nael
Allikas: "Aktuaalne kaamera"