Kalaranna promenaad tehti lõpuks lahti

{{1658479740000 | amCalendar}}

Linnahalli ja Patarei vahele jääv Kalaranna promenaad valmis juba pea aasta aega tagasi, kuid inimestele avati see alles sel reedel.

Promenaadi välja ehitanud ja selle linnale üle andnud kinnisvaraarendusettevõtte Pro Kapital turundus- ja müügijuhi Maria Varblase sõnul on promenaadi ja pargiala kohalikele elanikele avamine kauaoodatud sündmus, millega saavad nii Kalaranna Kvartal kui ka kogu Kalamaja asum veelgi atraktiivsemaks elukeskkonnaks.

Samasse piirkonda kortermaju ehitav Pro Kapital rajas promenaadi kokkuleppel linnaga. Arendaja sõnul on täiesti korras promenaad aasta aega tara taga seisnud, sest linn ei suutnud aasta jooksul anda kasutusluba.

Linn näeb asju teisiti. Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul olid arendajal kohustused, mida ta pidi täitma, lisaks sellele viibis kasutuloa andmine vigase ehitisregistri tõttu.

"Tänu sellele, et riiklik ehitusregister sisuliselt ei töötanud, oleme umbes kuu aega kaotanud selle promenaadi avamisega. Kui kõik süsteemid oleks töötanud, siis ma arvan, oleks saanud dokumendid vormistada juuni lõpus," selgitas Svet.

Kalaranna kompleks osutus kõvaks pähkliks majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ehitisregistri uuele menetluskeskkonnale. 400 eluruumiga objekt oli liiga mahukas selle jaoks ning tekkisid tõrked dokumentide allkirjastamisel, selgitas ehitus- ja elamuosakonna juhataja Ivo Jaanisoo.

"Kalaranna objekti puhul oli tegu väga erandliku olukorraga. See oli niivõrd suur ja keeruline objekt. Nüüd enam selliseid probleeme ei tule, sest me lahendasime selle allkirjastamise probleemi ära," kinnitas ta.

Samas on ehitisregistri uue menetluskeskkonna probleemide tõttu on ministeeriumi poole pöördunud Harjumaa omavalitsuste liit. Vana registri menetlused on kadunud, klienditugi ülekoormatud. Liidu tegevdirektor Andre Sepp ütles "Aktualsele kaamerale", et majandusministeerium võiks süsteemi parandamiseni taastada vana registri.

Kalaranna Kvartalis asuval Kalaranna tn 8 kinnistul valmisid käesoleva ehitusetapi käigus kaheksa maja, hooneid ühendav linnaväljak ning Kalaranna pargiala. Samuti korrastati sadama- ning rannaala, kus suuresti säilitati olemasolev looduskeskkond. Kvartal on planeeritud autovaba linnaruumina, kus parkimine on täielikult maa all. Planeeringu kohaselt rajatakse kvartali Patarei Merekindluse poolsesse ossa veel neli eluhoonet koos rohealadega.

Ligi kümnendi jagu küpsenud Kalaranna Kvartali arhitektid on Mihkel Tüür ja Ott Kadarik (Kadarik Tüür Arhitektid) ning maastikuarhitektideks Maarja Tüür ning Kerttu Kõll (Sfäär Planeeringud). Kodude sisearhitekt on Galina Burnakova.

Toimetaja: Vahur Lauri, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: