USA tappis droonirünnakuga al-Qaeda liidri Ayman al-Zawahiri

Ameerika Ühendriikide relvajõud tapsid nädalavahetusel Afganistanis islamistliku terroriorganisatsiooni al-Qaeda liidri Ayman al-Zawahiri, mis on organisatsiooni suurim kaotus pärast selle tollase liidri Osama bin Ladeni tapmist 2011. aastal.

Anonüümsed USA ametnikud rääkisid uudisteagentuurile Reuters, et Zawahiri sai surma pühapäeval kell 6.18 Kabulis USA korraldatud droonirünnakus.

Arstiharidusega egiptlane Zawahiri oli üks, kes aitas koordineerida 2001. aasta 11. septembri terrorirünnakuid USA-s. Ameerika Ühendriikide valitsus oli tema tabamise eest pannud välja 25 miljoni dollari suuruse preemia.

Zawahiri tapmist kinnitas ka USA president Joe Biden. "Õiglus on võidutsenud ja seda terroristlikku liidrit ei ole enam," ütles covidist paranev Biden esmaspäeva õhtul Valges Majas. "Pole tähtis, kui kaua see aega võtab, pole tähtis, kus sa ennast peidad – kui sa ohustad meie rahvast, siis Ühendriigid leiavad su ja kutsuvad ära," lisas president.

USA luure on saanud mitmete allikate andmeil kõrge usaldusväärsusega infot, et droonirünnakus tapetu oli Zawahiri, ütles üks Ühendriikide kõrge valitsusametnik. Al-Qaeda liider tapeti hetkel, kui ta oli oma peidukoha maja rõdul. Ehkki majas elas ka tema pereliikmeid, hukkus rünnakus ainult Zawahiri üksi.

President Bideni sõnul oli Zawahiri üks neid, kes korraldas ka terrorirünnakud USA saatkondadele Kenyas ja Tansaanias ning rünnaku sõjalaevale USS Cole.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: