Väidetavalt surnud Al-Qaeda juhist ilmus värske videolõik

Ayman al-Zawahiri
Ayman al-Zawahiri Autor/allikas: SCANPIX/AFP/

Terroriorganisatsiooni Al-Qaeda juhist Ayman al-Zawahirist ilmus laupäeval videolõik. 2020. aasta detsembris hakkasid levima väited, et Zawahiri on surnud.

Zawahiri video avaldati 11. septembri rünnakute 20. aastapäeval.

USA SITE luurerühm, mis jälgib internetis džihadistlikke rühmitusi, teatas Twitteris, et Zawahiri kommenteeris 2021. aasta sündmusi. 

Video kandis pealkirja "Jeruusalemma ei judaiseerita". Video avaldas Al-Qaeda propagandaharu As Sahab Media. 

Zawahiri kommenteeris videos sündmusi, mis toimusid sel aastal. Siiski ei maininud terroriorganisatsiooni juht Talibani võitu Afganistanis. 

"Zawahiri ei maini Talibani võitu. Tema jutt USA lahkumisest Afganistanist  võis tugineda juba 2020. aasta veebruaris sõlmitud Doha lepingule. Seetõttu võib Zawahiri siiski surnud olla, kuid see juhtus siis juba 2021. aastal," ütles SITE  juht Rita Katz. 

Zawahiri sai Al-Qaeda juhiks pärast seda, kui USA eriüksuslased tapsid Osama Bin Ladeni. Bin Laden tapeti 2011. aastal Pakistanis. 

Al-Qaeda tervitas septembris Talibani võitu. Terrorirühmitus kutsus afgaane üles ühinema Talibaniga. Talibani juhid lubasid aga Al-Qaedale mitte varjupaika anda.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: