Mägi-Karabahh kuulutas välja osalise mobilisatsiooni

Vene rahuvalve Mägi-Karabahhis.
Vene rahuvalve Mägi-Karabahhis. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Francesco Brembati

Aserbaidžaan ja etnilised armeenlased süüdistavad teineteist Mägi-Karabahhis relvarahu rikkumises. Mägi-Karabahhi liider Arajik Haratjunjan kuulutas välja osalise mobilisatsiooni.

Aserbaidžaani kaitseministeerium teatas kolmapäeval, et Armeenia sõjaväelased avasid Lacini piirkonnas tule Aserbaidžaani armee positsioonide pihta, tappes ühe sõjaväelase.

Aserbaidžaani kaitseministeeriumi väitel püüdis Mägi-Karabahhi kaitsearmee uue positsiooni loomiseks hõivata mäeküngast, millelt avaneb vaade Lacinile ja Kalbacarile. Aserbaidžaani jõud korraldasid ministeeriumi sõnul kättemaksuoperatsiooni.

Etniliste armeenlaste sõjaväejuhtkond Mägi-Karabahhis omakorda süüdistas Aserbaidžaani relvarahu rikkumises, öeldes, et granaadi- ja droonirünnakutes hukkus kaks Armeenia sõdurit ja sai viga 14.

Tunnustamata vabariigi liider Arajik Haratjunjan allkirjastas osalise mobilisatsiooni dekreedi.

Mägi-Karabahhi kaitsearmee teatas kolmapäeva õhtul, et olukord on stabiilne.

Armeenia kaotas kontrolli osa Mägi-Karabahhi alade üle osana Venemaa vahendatud rahuleppest 2020. aastal ning hinnanguliselt 2000 Vene sõjaväelast on piirkonnas rahu tagamas. Mägi-Karabahh, mis on olnud ligi 30 aastat etniliste armeenlaste kontrolli all, on rahvusvaheliselt tunnustatud Aserbaidžaani osana.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: Reuters/RadioFreeEurope/RadioLiberty

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: