Ratas: keskmine pension peab tõusma 1000 euroni

Keskerakonna XIX kongress.
Keskerakonna XIX kongress. Autor/allikas: Grete Huik

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles parteikongressil peetud kõnes, et eakate hakkama saamiseks peab keskmine vanaduspension tõusma järgmise valimistsükli jooksul 1000 euroni ning moodustama edaspidi vähemalt 40 protsenti Eesti keskmisest palgast.

"Erakorraliste pensionitõusudega tuleb jätkata ning leian, et juba järgmisel aastal peame pensione lisaks indekseerimisele 20 euro asemel tõstma vähemalt 50 euro võrra," lausus Ratas.

Ratas ütles oma kõnes, et maksusüsteem vajaks kaasajastamist, näiteks luksusmaksude kehtestamise näol. "Pean õigeks, et seisame edasi astmelise tulumaksu kehtestamise eest, kus jõukamate inimeste panus on sidusa riigi ülesehitamisel suurem. Peame senisest julgemalt võtma ka initsiatiivi, et rääkida luksusmaksudest, mis võimaldaks riigil rohkem panustada oluliste murekohtade lahendamisse," rääkis Ratas.

"Suuremat tähelepanu vajab debatt hoolduskindlustusmaksu rakendamise üle, millega katta konkreetselt vaid hoolekandega seotud kulud. Valitsuse lubadus on samm õiges suunas, kuid on väga kaheldav ja esimesed signaalid seda juba näitavad, et vananeva ühiskonna ja vajaduste taustal pole pakutav poolik lahendus jätkusuutlik.

Rääkides lähenevatest riigikogu valimistest ütles Ratas, et erakonna kehva rahalise seisu tõttu jäävad valimiskampaania kulud eelmiste kohalike omavalitsuste valimiste kampaania kulude tasemele. Keskerakonnal kulus siis valimiskampaaniaks umbes 900 000 eurot.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: