Evi Tihemets tähistab juubelit kahe näituse ja kolimisega

Kunstnik Evi Tihemets tähistab sel nädalal oma 90. sünnipäeva. Aga seda mitte uhke peo ja pillerkaariga, vaid hoopis kahe näituse ja ateljee kolimisega.

AK kohtus Evi Tihemetsaga tema Kunstihoone ateljees, kus ta veedab veel viimaseid tunde, enne kui kogu maja remonti läheb ja kõik asukad välja peavad kolima.

"Seal oli kolm ateljeed, ja minul oli Richard Sagritsa vana ateljee, kus tema oli töötanud, siis olid naabriks Leonhard Lapin ja fotograaf Tanja Muravskaja. Meil oli väga meeldiv kooslus Kunstihoones," rääkis Tihemets.

Neljapäeval näidatakse kunstnikele ruume, kuhu neile antakse asenduspinnad.

"Mul ei ole olnud aega eriti juubelile mõelda, sellepärast et kaks näitust järjest on olnud üsna tihe töö," ütles Tihemets.

Tallinnas Jaani kiriku galeriis eelmisel nädalal avatud ühisnäitusel "Kaasteelised" on kõrvuti monumentaalkunstnik Eva Jänese värske maalilooming ning Evi Tihemetsa Jaani kirikule pühendatud kollaažidesari.

Solarise galeriis kolmapäeval avatud näitusel "Varjus ja valguses" on kesksel kohal 1999. aastal valminud soome-ugri mütoloogiast inspireeritud graafilised lehed, kus kunstivormi said valatud autorit aastaid piinanud unenäod.

"Mu vanaema oli väga julge inimene ja sundis mind ka endaga koos minema läbi surnuaia pimedas öösel ja see kuidagi jättis umbes 12-aastasele või 15-aastasele tüdrukule mingi paine, mis hiljem hakkas korduma unenägudes. Ja see sai lahti lastud," rääkis Tihemets.

Toimetaja: Mari Peegel

Allikas: AK

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: