Raag: oli lootus, et teine maailmasõda on minevik ja ei eruta meid enam

Kuigi mõnda aega oli lootus, et teine maailmasõda muutub meie jaoks vaid ajalooliseks kurioosumiks, kust on võimalik õppust võtta, siis sõja kultiveerimine idanaabri poolt muutis taas aktuaalseks vaidluse mälestusmärkide üle, ütles Ilmar Raag.

"Natuke üllatab, sest oli ju lootust, et see, mis on ajalugu, jääb minevikku ja ei eruta meid enam," vastas Raag küsimusele, kas Narva tankimonumendi ümber toimunu üllatas teda.

Raag tõi näiteks Tartus asuva Vene impeeriumi väejuhi Barclay de Tolly mälestusmärgi.

"See on Vene impeeriumi väejuht, kes küll elas Eestis, aga võiksime esitada küsimuse, mis on meil asja Vene impeeriumi väejuhtidega, aga – kuivõrd see on nii kaugel ajaloos, siis käsitleme seda ajaloolise kurioosumina. Me võisime loota, et ühel hetkel ka teine maailmasõda saab ajalooliseks kurioosumiks, millest võtame õppetundi, aga mis meid enam ei suuda haavata. Paraku, nagu me oleme näinud, Venemaa, nemad on teinud sõjast kultuse ja see lähenemine on meile vastuvõetamatu," lausus Raag.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: