Euroopa riigid on energiakriisile kulutanud 280 miljardit eurot

Mees Hispaanias autot tankimas
Mees Hispaanias autot tankimas Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Juan Medina

Brüsselis paiknev mõttekoda Bruegel on kokku arvanud, et Euroopa riigid on erinevate meetmetega kulutanud energiakriisi lahendamisele ligikaudu 280 miljardit eurot. Kulude hulka on arvestatud nii toetused väikeettevõtetele kui ka otsemaksed elanikele, vahendab Bloomberg.

Bruegeli mõttekoja analüütiku Giovanni Sgaravatti sõnul peaksid Euroopa valitsused arvestama, et talvel võib realiseeruda halvim stsenaarium, mille järgi püsivad hinnad kõrged kogu talve.

Sgaravatti sõnul peaksid valitsused võtma sihiks vähendada siseriiklikku elektrinõudlust.

Energiahinnad on tõusnud pea 10 korda kõrgemale viimase viie aasta keskmisest tasemest. Hinnatõusu taga on Venemaa otsus piirata gaasitarneid Euroopasse.

Gaasi ja teiste energiakandjate hinna tõus on omakorda tekitanud elukalliduse kiire kasvu Euroopas ning mõjutanud negatiivselt majandustegevust, sh rasketööstust.

Rahvusvahelise valuutafondi (IMF) ekspertide Olya Celasuni, Dora Iakova ja Ian Parry sõnul lükkavad mitmete valitsuste meetmed toetada tarbijaid edasi energiasäästu meetmete elluviimise.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Bloomberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: