Politsei katkestas Narvas avaliku koosoleku sõjasümbolite kasutamise tõttu

Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Politsei katkestas laupäeval Narvas peetud punamonumentide tagastamise toetuseks peetud avaliku koosoleku, sest üritusel eksponeeriti sõjasümboolikat ja rikuti avaliku koosoleku korraldamise nõudeid.

Koosoleku korraldaja ja kahe osaleja suhtes alustati väärteomenetlust, teatas politsei pressiesindaja Liis Krigul.

Ida prefektuuri operatiivjuhi Urmas Elmi sõnul oli avalik koosolek politseis registreeritud, kuid võimalike provokatsioonide ennetamiseks pöörati üritusele kõrgendatud tähelepanu. "Meie eesmärk oli tagada koosolekul avalik kord ning jälgida, et üritus mööduks rahumeelselt ja korrarikkumisteta. Katkestasime avaliku koosoleku, kuna seal osalenud inimesed eksponeerisid sõjasümboolikat ja ei olnud nõus neid eemaldama," sõnas Elmi.

Politsei toimetas jaoskonda koosoleku korraldaja, 52-aastase naise. Tema suhtes alustati väärteomenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb avaliku koosoleku pidamise nõuete rikkumist. Lisaks alustati väärteomenetlust kahe sõjasümboolikat kandnud inimese suhtes karistusseadustiku alusel, mis käsitleb vaenu õhutamist. 

"Hindame iga avaliku koosoleku puhul riske ja ohtu avalikule korrale ning vestlesime koosoleku korraldajatega. Olime tänase ürituse eestvedajaga varasemalt suhelnud, selgitanud võimalikke ohte ja tuletanud meelde, et Eestis ei ole sõjasümboolika kasutamine ja vaenu õhutamine lubatud. Samuti selgitasime, et koosoleku korraldajal lasub vastutus pidada kinni kõigist avaliku koosoleku korraldamiseks kehtestatud nõuetest," ütles Elmi.

Politsei pöörab sõda propageeriva sümboolika kasutamisele igapäevaselt tähelepanu, vestleb sümboleid eksponeerivate inimestega ning selgitab, et see mõjub provotseerivalt. Juhul, kui inimene ei nõustu sümbolit eemaldama, reageerib politsei resoluutselt ning reeglina alustatakse väärteomenetlust.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: