Prantsusmaa pikendas energiahüvitise maksmist väikefirmadele

Bruno Le Maire
Bruno Le Maire Autor/allikas: SCANPIX/AFP/ERIC PIERMONT

Prantsusmaa rahandusminister Bruno Le Maire ütles teisipäeval, et riik pikendab kasvavate energiakuludega hädas olevate väikefirmade toetamist kuni aasta lõpuni. Hüvitise maksmine pidi lõppema 31. augustil.

"Valitsus leevendab ka tingimusi, mille alusel ettevõtted saavad taotleda rahalist abi kolme miljardi euro suurusest fondist. Lihtsustame kriteeriume kõikidele väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele, kes vajavad elektri- või gaasiarvete tasumiseks riiklikku toetust," ütles Le Maire. 

Minister kutsus firmasid ja kodanikke üles energiatarbimist vähendama. Prantsuse valitsus valmistub halvimaks stsenaariumiks, kus Venemaa katkestab gaasitarned täielikult. 

"Strateegilisi sektoreid tuleb gaasi- ja elektripuuduse eest kaitsta. Säästmine võiks alata äri- ja valitsushoonete kütte vähendamisest," ütles Le Maire. 

Ministri sõnul tõusevad gaasihinnad jätkuvalt ning valitsus võtab lähipäevil vastu otsused, kuidas piirata hinnatõusu. "Meie tehtud strateegiline valik on piirata inflatsiooni mõju kodanikele," ütles Le Maire. 

Rahandusminister jäi samuti kindlaks, et Prantsuse majandus kasvab sel aastal 2,5 protsenti. "Prantsuse majanduskasv on kindel," ütles Le Maire. 

Prantsusmaa peaminister Elisabeth Borne kutsus esmaspäeval samuti ettevõtteid üles vähendama energia tarbimist. Borne hoiatas, et kui Venemaa peatab gaasitarned, võib tööstust ees oodata gaasi normeerimine.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Bloomberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: