Lukas: muukeelsed inimesed peaksid tundma end ühiskonna täieõiguslike liikmetena

{{1662004620000 | amCalendar}}
Tõnis Lukas.
Tõnis Lukas. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas (Isamaa) ütles oma kooliaasta alguse tervituses, et algaval kooliaastal on kaks suurt lootust – et Ukraina võidaks sõja ja et koroona ei tuleks koolielu häirima. Samuti pidas ta oluliseks tagada, et Eestis elavad muu kodukeelega inimesed oskaksid end tunda siinse ühiskonna täieõiguslike liikmetena.

"Eestis alustab õppeaastat ümmarguselt 158 000 üldhariduskoolide õppurit, keda on enam kui eelmisel aastal. Samas on meil vähem esimesse klassi minejaid, umbes 14 000. Kutseõppureid oli meil eelmisel aastal ligi 26 000, selle aasta numbrid selguvad nüüd varsti. Kõrgkoolides on meil ligi 45 000 üliõpilast," ütles Lukas.

Lukase sõnul saavad ka lapsevanemad palju teha selleks, et lastel läheks koolis hästi ja et neil oleks koolirõõmu." Et kõik laabuks, et ei kurnaks nutisõltuvus või lihtsalt magamatus. Kui kodu hoolib, on koolil ka palju kergem. Lihtsamini säilib ka õpetajate töörõõm," sõnas minister.

Lukas lubas haridus- ja teadusministrina pingutada, et õppekavades sätestatud õppesisu oleks hea nii õpilase arengule kui ka ühiskonna kui terviku koos püsimiseks.

"Et eesti rahvus, keel ja kultuur püsiksid – nii nagu põhiseaduses oleme kokku leppinud. Et ka siin Eestis elavad muu kodukeelega inimesed oskaksid end tunda siinse ühiskonna täieõiguslike liikmetena. Et tulevased põlved oleks eluterved ja õnnelikud ja et ka õpetajad ja õppejõud tunneksid ennast väärtustatuna nii tasu kui töötingimustega. Et koormus oleks piisav, aga mitte liiga suur ja et töö pakuks eneseteostust ning arenguvõimalust," rääkis Lukas.

"Algab õppeaasta, mille kestel on meil kaks suurt lootust, mis erinevad tavapärastest õppeaastasoovidest – soovime, et Ukraina võidaks sõja ja lööks agressori oma riigi territooriumilt välja ning loodame, et koroona ei tuleks enam häirivalt kimbutama. Oma igapäevase käitumisega saame kaasa aidata mõlemal rindel – toetades Ukrainat kõige vajalikuga ja valmistades sõjapõgenike lapsi eluks ette ja käitudes nii teiste kui ka enda tervisega arvestades," lausus Lukas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: