Eesti kohal lendas USA strateegiline pommitaja B-52

B-52 Stratofortress.
B-52 Stratofortress. Autor/allikas: kaitseväe peastaap

Reedel lendasid Balti riikide õhuruumis USA strateegilised pommitajad B-52. Üks neist jäi pikaks ajaks Eesti õhuruumi.

"Tegu oli liitlastega varasemalt planeeritud koostööõppusega, harjutamaks Eesti üksustega rutiinseid protseduure," ütles ERR-ile õhuväe teavitusspetsialist, vanemseersant Siim Verner Teder.

B-52 lennukeid nähti reedel ka Rootsi kohal.

B-52 on Ameerika Ühendriikide õhuväe suurim pommitaja, mis võeti esmakordselt kasutusele juba 1955. aastal. Pidevate uuenduste tulemusel on lennuki praegu kasutuses olev variant varustatud moodsate mootorite, raadioelektroonika ja relvastusega.

Lennuki relvastusesse kuuluvad nii traditsioonilised kui ka juhitavad pommid, miinid ning mitmesugused tiibraketid. Moderniseeritud B-52 varustuse hulka kuulub ka terve rida kaasaegseid elektroonilise sõjapidamise vahendeid.

B-52 suudab kanda kuni 27,5 tonni erinevat relvastust ja võib lennata kiirusega kuni 1047 km/h, 15 kilomeetri kõrgusel ning ilma tankimata kuni 16 000 kilomeetri kaugusele. Pommitaja suurim kaal õhkutõusmisel on 220 tonni.

B-52 Eesti kohal. Autor/allikas: Flightradar24.com

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: