Biden esitas USA uue suursaadiku kandidaadiks Eestis George P. Kenti

George P. Kenti tutvustus USA välisministeeriumi veebiküljel. .
George P. Kenti tutvustus USA välisministeeriumi veebiküljel. . Autor/allikas: USA riigidepartemang

Ameerika Ühendriikide uueks suursaadikuks Eestis võib saada varasemalt endiste liiduvabariikidega tegelenud diplomaat George P. Kent.

Kenti esitas suursaadiku kohale Eestis president Joe Biden reedel, selgub Valge Maja kodulehelt.

"Tervitame Valge Maja avaldust, et president Biden kavatseb nimetada järgmiseks suursaadikuks Eestis Kenti. Kavatsuse avalikustamine on järgmine samm saadiku nimetamise protsessis, kus saadiku peab kinnitama USA Senat," ütles saatkonna pressiesindaja Mark Naylor laupäeval ERR-i venekeelsete uudiste portaalile.

Kent töötab praegu USA välisministeeriumi Euroopa ja Euraasia büroos, mis tegeleb Ukraina, Moldova, Valgevene, Gruusia, Armeenia ja Aserbaidžaaniga, riigisekretäri abi asetäitjana. Aastatel 2015-2018 oli ta USA saatkonna asejuht Kiievis ning 2021. aastal täitis ajutiselt saatkonna juhi ülesandeid. Aastatel 2014-2015 oli USA riigidepartemangu korruptsioonivastase tegevuse juhtivkoordinaator ning enne seda tegeles USA programmidega õigusriigi ja justiitsteemadel.

Kenti on ametliku eluloo kohaselt töötanud diplomaadina Varssavis, Taškendis, Kiievis ja Bangkokis, neist kahes viimases kahel korral.  

Kent on omandanud Harvardi ülikoolis Venemaa ajaloo ja kultuuri erialal bakalaureusekraadi ning kaitsnud Johns Hopkinsi ülikoolis magistrikraadi. Ta valdab vene, ukraina ja tai keelt ning vähesel määral ka poola, saksa ja itaalia keelt.

Ameerika Ühendriikidel ei ole olnud Eestis suursaadikut alates 2018. aastast, kui tollane saadik James D. Melville Jr teatas juuni lõpus, et astub ametist tagasi, tuues põhjusena tollase presidendi Donald Trumpi vastuolulised avaldused NATO ja Euroopa liitlaste aadressil.

Juuni keskel sai avalikuks, et president Bideni administratsioon on leidnud uue saadiku kandidaadid, kuid siis tema nime veel ei selgunud.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: